Content
 
کد فعال سازی

دريافت کد فعال سازي 


جدیدترین نرم افزار گروه
Giga Software Group

نظرسنجی
آیا با انتشار جایگاه 4 به صورت آبونمانی موافقید؟

کاربر نسخه 3 هستم موافقم
کاربر نسخه 3 هستم مخالفم
کاربر نیستم موافقم
کاربر نیستم مخالفمنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 58
نظرات : 0

 
نکات امنیتی برای کاربران جیمیل
افزایش امنیت جیمیل

در این مقاله شش نکته امنیتی برای کاربران جیمیل به شرح ذیل مطرح خواهد شد

1- تغییر کلمه عبور

2- تایید دو مرحله ای جیمیل

3- پروتکل Https  در جیمیل

4- کنترل امکان دسترسی اهدائی(Grant Access)

5- حذف پیش نمایش تصاویر ضمیمه ایمیل

6- پاک کردن تاریخچه گوگل*تغییر کلمه عبور

مهمترین امر در حفاظت از حساب جیمیل ، حفاظت از کلمه عبور آن است . لذا چنانچه حساب جیمیل شما، توسط فرد دیگری برای شما ساخته شده حتما بعد از اولین ورود به حساب خود، کلمه عبور آنرا تغییر دهید و حتی به این هم اکتفا نکنید و به صورت دوره ای کلمه عبور خود را تغییر دهید. برای تغییر کلمه عبور مراحل ذیل را دنبال نمایید.

1- وارد حساب جیمیل خود شوید.

2- روی نمایه جیمیل خود کلیک کنید و در پنجره باز شده روی گزینه Account کلیک کنید.

3- در پنجره باز شده از منوی سمت چپ گزینه Security را انتخاب نمایید.

4 - در قسمت Password management روی دکمه Change password کلیک نمایید.

5- در کادر Current Password رمز عبور فعلی خود را وارد نمایید

6- در کادر New Password رمز عبور جدید را وارد نمایید.

7- در کادر Confirm new password دوباره رمز عبور جدید را وارد کنید و سپس روی دکمه Change Password کلیک کنید.


*تایید دو مرحله ای جیمیل

اگر حساب جیمیل شما برایتان خیلی مهم است حتما از این امکان گوگل استفاده نمایید.با این کار دسترسی غیر مجاز به حساب جیمیل خود را تقریبا برابر صفر خواهید کرد.حتی اگر رمز عبور شما فاش شده باشد کسی قادر به ورود به حساب جیمیل شما نخواهد بود.روش کار به این صورت می باشد که پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور یک کد امنیتی به تلفن همراه یا خط ثابت شما به صورت پیام کوتاه و یا پیام صوتی ارسال خواهد شد و تنها با وارد کردن این کد قادر به ورود به حساب جیمیل خود خواهید بود.

برای فعال کردن این امکان کار آمد گوگل توصیه میکینم از یک کامپیوتری که افراد نامطمئن به آن دسترسی ندارند استفاده نمایید . چرا که این امکان گوگل در حال حاضر رایگان می باشد و شاید در آینده ما به عنوان یک کاربر ایرانی نتوانیم از آن استفاده نماییم لذا چنانچه شما از یک کامپیوتر به قول گوگل مورد اعتماد استفاده نمایید دیگر برای ورود به حساب جیمیل خود ، با این کامپیوتر نیاز به کد تایید ندارید و چنانچه این امکان رایگان در آینده برای شما وجود نداشته باشد و یا فرضا تلفن همراه شما سرقت شود بتوانید وارد حساب جیمیل خود شوید و این امکان را غیر فعال نماییم. مراحل فعال کردن این امکان را به صورت ذیل انجام دهید.

1- وارد حساب جیمیل خود شوید.

2- روی نمایه جیمیل خود کلیک نمایید.

3- در پنجره باز شده روی عبارت Account کلیک کنید.

4 - در صفحه باز شده از منوی سمت چپ گزینه Security را کلیک نمایید.

5- در قسمت
2 - step verification
 
 
روی دکمه Edit کلیک کنید.
6- در این قسمت باید رمز عبور حساب جیمیل خود را مجدد وارد نمایید.
7- در پنجره ای که باز می شود روی شروع تنظیم کلیک نمایید.
8-در صفحه ای که باز می شود یک شماره خط ثابت یا تلفن همراه وارد نمایید. پیشنهاد می گردد از شماره همراه و روش ارسال کد به صورت پیام کوتاه استفاده نمایید.
9- روی دکمه ارسال کد کلیک نمایید. با این کار یک کد برای شما ارسال خواهد شد و ارتباط گوگل با شماره ای که وارد کرده اید امتحان می شود.
10-در این مرحله کدی که دریافت کرده اید را در کادر کد تایید صحت وارد نمایید و تایید را کلیک کنید.
11- در این مرحله می تواند کامپیوتری که در حال استفاده از آن هستید را به عنوان یک کامپیوتر مطمئن به جیمیل معرفی نمایید تا بدون نیاز به کد تایید بتوانید با آن وارد حساب جیمیل خود شوید . این کار برای مواقعی که تلفن همراه شما به سرقت میرود بسیار مناسب است . چنانچه سیستمی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید توسط دیگران نیز استفاده می شود تیک گزینه این رایانه قابل اعتماد است را بردارید .چنانچه گزینه رایانه مورد اعتماد را انتخاب نکردید حتما گزینه های تهیه پشتیبان را اضافه نمایید.
12- روی دکمه تایید کلیک نمایید.
13- چنانچه از برنامه های جانبی مانند Outlook برای دسترسی به حساب جیمیل خود استفاده می کنید این نرم افزار ها با این روش قادر به ورود به حساب جیمیل شما نیستند . لذا برای حل این مشکل گوگل در این مرحله امکان ساخت کلمه ورود اختصاصی برای نرم افزار مورد استفاده شما را می دهد . باکلیک روی دکمه ساخت کلمه عبور وارد صفحه ای می شوید که یک عبارت یاد آوری از شما می خواهد که البته کارایی چندانی ندارد. با وارد کردن این کلمه در مرحله بعد یک کلمه عبور به شما داده خواهد شد . آنرا به جای کلمه عبور حساب جیمیل خود در نرم افزار مربوطه وارد نمایید.

*مطمئن شوید پروتکل Https برای حساب جیمیل شما فعال است

البته این گزینه به صورت پیش فرض فعال می باشد ولی امکان دارد شما قبلا آنرا به عمد یا غیر عمد ، غیر فعال کرده باشد .این پروتوکل اگر بخواهیم به صورت ساده بیان کنیم باعث می شود یک لایه ارتباطی مطمئن بین کامپیوتر شما و سرور جیمیل ایجاد شود و استفاده از آن از نظر امنیتی بسیار اهمیت دارد.

برای بررسی فعال بودن آن مراحل ذیل را انجام دهید.

1- حساب جیمل خود را باز نمایید.

2- روی دکمه چرخ دنده در حساب جیمیل خود کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید.

3- در تب General در قسمت Browser connection باید گزینه Always use https انتخاب شده باشد . چنانچه به این صورت نبود آنرا انتخاب کنید و در قسمت پایین صفحه دکمه Save change را کلیک کنید.


*کنترل امکان دسترسی اهدائی(Grant Access)

این قابلیت برای جیمیل وجود دارد که شما را قادر می کند به 10 نفر از دوستان خود که حساب جیمیل دارند این امکان را بدهید که به حساب جیمیل شما دسترسی داشته باشند . ولی این امکان مفیدمی تواند مشکل ساز نیز باشد.به عنوان مثال یک هکر به جیمیل شما وارد میشود و برای آدرس جیمیل خود یک درخواست دسترسی ارسال می کند. حالا او هم به محتویات جیمیل شما دسترسی خواهد داشت و هم امکان ارسال با آدرس شما را خواهد داشت.پس بهتر است کنترل نمایید که به چه کسانی امکان دسترسی داده ایم.

برای این کار مراحل ذیل را دنبال انجام دهید.

1- وارد حساب جیمیل خود شوید.

2- روی دکمه چرخ دنده کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید.

3- در قسمت بالا تب Accounts and Import را انتخاب نمایید.

4 - قسمت Grant access to your account را کنترل نمایید تا آدرسی وجود نداشته باشد و یا اگر هست متعلق به افرادی باشد که خود شما آنها را اضافه کرده اید . چنانچه به غیر از آن بود حتما روی عبارت delete مقابل آدرس کلیک نمایید و در پاسخ به پیغامی که داده می شود گزینه ok را انتخاب نمایید.


*حذف پیش نمایش تصاویر ضمیمه ایمیل

این گزینه برای اشخاصی که در لیست تماس شما نیستند به صورت پیش فرض غیر فعال است ولی برای اینکه پیش نمایش تصاویر را برای تمامی ایمیلهای دریافتی خود غیر فعال نمایید به صورت ذیل عمل نمایید.

1- وارد حساب جیمیل خود شوید.

2- روی دکمه چرخ دنده کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید.

3- در تب General قسمت External content را Ask befor displaying external content انتخاب نمایید .

4 - در پایین صفحه روی دکمه Save changes کلیک نمایید.

با این کار تصاویر ضمیمه ایمیلهایی که دریافت می نمایید فقط با کلیک روی لینک Display images نمایش داده خواهند شد. این کار هم از نظر امنیتی مهم است هم باعث کاهش ترافیک مصرفی اینترنت شما خواهد شد.


*پاک کردن تاریخچه گوگل

اکثر ما میدانیم که جستجوهایی که روی سایت گوگل انجام میدهیم روی مرورگر ما ذخیره می شود و ما می توانیم با استفاده از تنظیمات مرورگر این تاریخچه را حذف نماییم اما این کافی نیست چرا که گوگل این تاریخچه را برای کاربران خود نگه می دارد.برای پی بردن به این موضوع وارد حساب جیمیل خود شوید و آدرس ذیل را در نوار آدرس مرورگر خود وارد نمایید.

http://google.com/history

احتمالا تعجب کرده اید و احساس می کنید که حریم شما شکسته شده است.اما نگران نباشید به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید.شما می توانید جستجوهایی را که مایل نیستید باقی بماند را حذف کنید و کلا این قابلیت ذخیره تاریخچه گوگل را غیر فعال نمایید . برای این کار در پنجره باز شده روی دکمه چرخ دنده کلیک نمایید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید . در پنجره باز شده کلمه عبور حساب جیمیل خود را وارد نمایید و در مرحله بعد روی دکمه Turn off کلیک نمایید.کلمات کليدي : امنیت جیمیل- اکانت گوگل- هک جیمیل

© کپی رایت توسط : گروه نرم افزاری گيگا (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 15 مهر ماه ، 1391 (6368 مشاهده)

[ بازگشت ]
Giga Software Group